Ah Şu Kediler!

Bu kediler saf mı yoksa saf numarası mı yapıyorlar? Böyle bir eblek bakış, gözleri büyütmeler, saf saf mivlemeler falan. Kimi kandırıyorsun sen? Beni tabi ki ve hepimizi. Bizi kandırmanın türlü çeşitli yolları mevcut bu mahlukların içinde. Ne isterlerse yaptırabilirler insana, ta ki biz kendimize gelene kadar.
Şurada bir ay çöreği yiyorum ağız tadıyla, az şekerli Türk kahvem de yanında. Ne o üzerime tırmanmalar, masaya atlamalar, çantamı çekiştirmeler. Tanışıyorduk da ben mi hatırlamıyorum? Hah şimdi tanıştık işte! Böyle hesaplara gerek yok. Bütün kediler, karşılaştıkları, karşılaşacakları tüm insanlarla doğuştan tanışıktır zaten. Öyle teklif gerekmez.
Ay çöreğime göz diktin anladık. Ama canım, bu sana göre değil ki. Senin için biraz tatlı. Yine de azıcık verebilirim. Ucundan… Hem ay çöreğinin ucu en makbul yeridir ve en iyi tarafı da iki tane olmasıdır.
Ve işte bir lokma ay çöreğinin hazin sonu: biraz kemirilip tırtıklandı ve başka bir kedi tarafından kapıldı, bir kaç tırmık eşliğinde.
İnsan bu mahlukların şaşkın suratlarına bakınca gerçekten de şaşkın olduklarını sanıyor. Eh geçimlerini öyle sağlıyorlar ama. Bir nevi ekmek teknesi onlar için bu bakışlar, mırlamalar, sürtünmeler, yılışmalar, oynaşmalar.
Bazen evin hanımı oluveriyorlar, bazen beyi. Bazen mahallenin kabadayısı, bazen yosması. Bazen de ailenin serseri çocuğu, ki benimki o türden.
Kısacası kediler hayatımızın her yerindeler. Ya da biz insanlar onların dünyasının yardımcı oyuncularıyız bir çeşit. Kendimizi baş rolde sanıyoruz, her yerde olduğu gibi, o başka. Hah mesajı da verdim , ohh…

Ve sonunda masaya göz dikti.

Reklamlar

3 comments on “Ah Şu Kediler!

 1. ümit dedi ki:

  güzel bir fikir getirdi aklıma bu, yazacağım.

  ayrıca ben bunu yerim ki!

 2. fulyayerlikaya dedi ki:

  Kimdi söylen şimdi hatırlamıyorum, ” fotoğraf çeken gözün gördüğüdür ” diyordu. Birinci fotoyu karsıma koysalar ve çeken ne görmüş deseler, “şirin, namussuz bir piç görmüş ve o fırlamayı çok ama çok sevmiş ” derdim. Ne kadar güzel bir bakış o yarabbi, ne kadar eşşek bir kare yakalanmış bir de .
  Kaşındaki bant gibi çizgi de ayrıca tanrının nüktedanlıgı olsa gerek.
  Kediler hayvanlar aleminin victoria secretlarıdır :))

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s