Hayatımın Işığı

Kavuştuktan sonra gözümü arkada bırakmayacak iki arzum var hayatta: Bir karavanda ve deniz fenerinde yaşamak. Ya biri ya da diğeri değil, her ikisi de olsun istiyorum.

İkisi birbirine öyle zıtlar ki aslında şöyle bir bakınca. İki kişiyi düşünelim mesela, biri karavanda yaşamak istesin diğeri de deniz fenerinde. Bu iki kişinin birbirlerinden epey farklı karakterlere sahip olmalarını beklerim. Yani bana öyle geliyor. Çünkü deniz feneri ne kadar asosyalse karavan o kadar sosyaldir. Deniz feneri başkası için yaşar, karavan kendisi için. Deniz feneri ne kadar melankolikse, karavan o kadar hayat dolu…

Ama yine de, her ne kadar ayrı iki karakterden bahsetsek de, her insan bu ve bunun gibi nice özelliği az ya da çok kendinde taşıyor. Hangisi baskınsa karakterimiz de öyle anılıyor. Bu baskınlık an’a göre de değişebiliyor. İşte ben elimin altında bunların hepsi olsun, ruh halime göre bir gün orada bir gün burada takılayım mesela. Olmaz mı? Bal gibi de olur!

Çekerim karavanımı deniz fenerinden evimin önüne. Arada bakarım, giderim yanına, severim onu. Bazen de atlarım karavanıma, nereye eserse basar giderim. Ne kadar şikayet etsek de normal hayatımızda yaşadığımız yerden, gitmek istesek, sanki oradan başka her yerde mutlu olabilirmişiz gibi gelse de, dönmek istediğimizde dönecek bir yerimizin olması iyidir deyip bassam gaza, varsam yine deniz fenerime. İşte hayat bu gibi geliyor, şimdi buradan bakınca. Ne derseniz deyin, hayat bu be! Denemek lazım hiç değilse.
Ama tabi bütün bunları tek başıma yapmayacağım. Çoluk çocuk olacak böyle bol bol, kalabalık; doluşacağız karavana cümbür cemaat, tıngır mıngır gideceğiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özgün içerik: 737D95A00F68AC9583CED6E336CA4CB3F70ED4AF

Reklamlar

6 comments on “Hayatımın Işığı

 1. KabaKulak dedi ki:

  uzun zamandır elimi çeneme koyup ilk defa yazı okudum. özlemişim.

 2. ümit dedi ki:

  ama deniz fenerinde çoluk çocuk olmaz, biliyorsun. sığışamazsınız bir kere..
  o değil de, nedense ikisi de bana uzak.. inziva için klişe bir dağ evini tercih ederim herhalde, gezici durumlar içinse yine klişe bir motosiklet hikayesi..

  seninkiler en azından kendine özgü :)

  • peacefulmarvin dedi ki:

   deniz fenerinin yanında evi olanından olacak. bir yolunu buluruz sığacak :) karavana da arkaya bi römork daha bağlarız..
   ama dağ evine de hayır demem. kütük ev olacak, bir de şöminesi olan.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s