Anlar, Karşılaşmalar, Çağrışımlar #1

Barış’ı gördüm, “Uçurtmayı Vurmasınlar”daki. Aynısının tıpkısıydı. Hırkası filan, yüzündeki masum bakış ve yaşı itibariyle… Annesinin elinden tutmuş yürüyordu, özgürce.

Mustafa Amca bir tane. Bir tek o hatırlıyor, ne kadar zaman geçerse geçsin, şekersiz çay içtiğimi. Kazandınız!

Kız aslında kaçınılmaz cümleyi nasıl kuracağını tasarlar gibiydi. “Ama bu benim kendimi böyle hissettiğim gerçeğini değiştirmiyor.” derken, aradaki boşluğu dolduruyor, zaman kazanıyordu. Kırgınken dokunmak, dokunulmak ne kadar zor geliyor. Nasıl da tabu oluveriyor onunla ilgili her şey bir anda. Ve aşk ne kadar affedici ve aynı zamanda ne kadar yıkıcı. Aynı anda bu iki zıt durumu içinde barındıran başka ne vardır acaba?

Akılsız başın cezasını ayaklar çekermiş ya, ne kadar doğru söylemişler. Bir şey unuttuğumuzda mesela evde, hele bir de uzaklaşmışsak, onca yolu tekrar gerisingeri yürürüz, sonra bir daha yürürüz. Hayattaki en sinir bozucu şeyler listesinde üst sırada. Hemen arkasından da, başka birinin unuttuğu bir şeyi kendisine götürmek geliyor. Bence…

Kahvaltı sofrasında, bıraksalar saatlerce oturabilirim. Birisi kahvemi çayımı tazelese, sonra her on yirmi dakikada bir bir zeytin atsam ağzıma, bir parça peynir ve öyle sürse gitse. Ama diğer öğünlerde daha çabuk kalkmak istiyorum sofradan. Sabah rehavetinden midir nedir, kahvaltılar öyle uzun metraj.

Halı evi ev gibi gösteren eşyalardan biridir ya, bir de insana acayip bir hareket özgürlüğü sağlıyor. Terliksiz gez, yat, yuvarlan falan.

Konuyu elektrikli battaniyeyle kapatmak istiyorum. Malum az sonra sıcacık yatağıma girivereceğim. Bu elektirkli battaniyeyi halının altına koysak mesela, alttan ısıtma olsa, nefis.

İyi geceler, renkli, sinemaskop, üç boyutlu rüyalar.

Özgün içerik: FAC947F59358C9FF7E0F9D7AD4F1BFD2EADA9E23

Reklamlar

2 comments on “Anlar, Karşılaşmalar, Çağrışımlar #1

  1. ümit dedi ki:

    değişik. güzel. affedici gibi, ama aynı anda da yıkıcı..

  2. peacefulmarvin dedi ki:

    bilinmezlik işte. ondan mı çekici geliyor nedir..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s