O Kadar Çok Yazıyorum ki

O kadar çok yazıyorum ki. Aklımdan en çok. Zihnimde gelip geçen düşünceleri, fikirleri yakalayabildiğimce, hayali defterime hayali kalemimle neler neler yazıyorum. Yakalayamadıklarım da belki başka bir an, bambaşka fikirlerle, hayallerle, çağrışımlarla el ele, kol kola ve tamamen bambaşka şekillere bürünerek çıkıyorlar karşıma. Ama hep oradalar biliyorum. Ben çoğu zaman onları toparlayıp bir sıraya koyamadığımdan yakınırken, onlar türlü çeşitli ifadelerle hayat buluyorlar nihayet.

Tüm bunların çok azını gerçek kağıda aktarıyorum. Onların da çok çok azı yine burada yer buluyorlar kendilerine. Yazmaya değer bulmadığımdan değil, ya da okunmaya. Kimisini çok kişisel buluyorum mesela. Ama aslında burada yazdığım her şey son derece kişisel. Yazdıklarıma yorum geldikçe seviniyorum bir de. Karşılıklı konuşmada söylediğim bir şeye yanıt verilmesi gibi. Nasıl ki insan birine bir şey anlatırken, karşıdakinin can kulağıyla dinlediğinden emin olduğunda mutlu olur, daha da iştahla anlatır ya, öyle bir his oluyor işte. Bahsettiğim, fazla kişisel bulduğum yazılarımı da buraya yazmayışımın sebebi sanırım, o yazıyı yazmama vesile olan durumla doğrudan muhatap kişinin yapacağı yorum veya vereceği yanıtın daha tatmin edici olacağı beklentisi.

Önceleri bu kadarını bile yapmadığımı farkediyorum şimdi. Zihinde kurgulama kısmını daha çok uzatırdım, yazmaya bir türlü elim varmazdı. Bunun insanı daha fazla kafa karışıklığına sürüklediğini de zannediyorum. Bir zaman sonra, mantıklı olabilecek fikirlerden bile, galaksileri yok etmeye yetecek bir kaos yaratmaya başlıyor insanın zihni. Tetris gibi bir hayat yani, baştan her şey yerli yerine konulabilir, dakik ve öngörülü davranılabilirse ne ala, ama ipin ucunu bir kaçırdın mı, o zaman fena: Dünya başına yıkılıverir.

Artık öyle ya da böyle yazıyorum. Bazen bunun sonunda zihnimi de daha rahatlamış buluyorum. Bu bazen birisine yazılmış bir mektup oluyor, bazen sonradan üzerini karaladığım bir not, bazen bir şikayet yazısı, bazen sadece bir defterin sayfasında kalıveriyor, bazense buraya dökülüyor.

İyi ya da kötü, bu önemli değil. Bakmayın her yazının altındaki “nasıl buldun?” yıldızlarına. Burası bir nevi karalama defteri, cebimdekinden farklı olarak. Burası biraz da cesaretimi topladığım yer, her ne kadar son derece kişisel olsa da, evrene salıverdiğim, bir araya gelmiş kelimeler. Son bir gayretle “yayımla” butonuna basıp, “sen sağ ben selamet” diyorum zihnimdeki kaosa.

Haydi kalın sağlıcakla.

 

Özgün içerik: 58945C4B6F40C9F2B3350ED17010EE49C95D2C71

Reklamlar

5 comments on “O Kadar Çok Yazıyorum ki

 1. biblioparanohiax dedi ki:

  Yazmaya başlamamın hikayesi…
  Yalnız olmadığımı görmek mutlu etti. Kelimelere kuvvet.

  • peacefulmarvin dedi ki:

   Her ne kadar son derece kişisel desem de, ben de okurken anlıyorum ne kadar benzer yollardan geçip benzer taşlara takıldığını insanın. Sevmek de orada başlıyor bana göre, tabi önce kendimizi sevmeyi bilerek.
   Teşekkürler.

   • biblioparanohiax dedi ki:

    Hepimiz aynı taşlara takılıp bambaşka tepkiler veriyoruz
    ya da veremiyoruz..

    Bir kitap düştü önüme geçende, tam da vaktiymiş sanki, “Normalliğin deliliği” Arno Gruen

    kimbilir belki bir kıvılcım çaktırır. Şahsım ağırdan alarak okuyor zira o fırtınaya bodos dalacak cesareti yok, gözü korktu yazanlardan : )
    Sağlıcakla..

 2. ümit dedi ki:

  Üniversitedeki son senemde -ki o son sene bitmek bilmiyor- Kitle İletişim Kuramları diye İngilizce ve manasız bir ders; o derste de “Similar people making similar choices” diye bir önerme vardı. Doğru gerçekten, hep karşıma çıkıyor şu günlerde.. Bu da zamanında “Yeeaaa bunu gerçek hayatta nerede kullanıcaz ağbi yeea!” diye haykıran bana gelsin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s