Öyle Şeyler İşte

Bir kuşağın kızları aşıktı ona. (80’lerin çocukları size söylüyorum!). Bu kızlar arasında ben de vardım. Fakat birbirimizden haberimiz yoktu. İşte olayın bütün gizemi ve büyüsü buradaydı. Yalnız kendi aklımıza geldiğini, o şarkılarla yalnız bizim kalbimize dokunduğunu zannederdik. Ve bir gün, evet bir gün o da bizim farkımıza varacak ve hayallerimiz gerçek olacaktı. “Ben Erol Evgin’le evleneceğim anne.” Ve olaylar gelişti.

Günler geldi geçti, biz de anladık anyayı konyayı. Kazın ayağı öyle değilmiş, gördük. Erol’la (Erol diyorum direkt, o kadar hukukumuz var yaklaşık 4-10 yaş arası) evlilik hayalleri suya düştü ama şarkılar kalbimize dokunduğu yerde kaldı.

Sonra, yıllar sonra o şarkıların öyküleri olduğunu da öğrendik. Eh tabi, neden olmasındı ki? Şimdi dinlerken daha başka dinliyorum onları. Hem ben büyüdüm; hem yeni şeyler öğrendim, hayata dair, bildiğimi sandıklarıma dair. Ama aslında ben aynıyım hala, hayallerim aynı, umutlarım aynı (bak buradan başka bir yerlere daha götürdü beni çağrışım rüzgarı, ki o da ayrı hikaye)***. Aradaki fark artık yalnızca daha sarsıcı olması görülenlerin, duyulanların. Çünkü bu kez anlamaya başladık, zamanımız daralmaya başladı, saflığımız bizi hayatta tutmaya yetmemeye başladı.

Durun neler diyorum ben yine, kaptırdım gidiyorum.

Şimdi kemerleri bağlayalım ve can kulağıyla dinleyelim, o kadar.

İlk önce “İşte Öyle Bir Şey”:

Ve ikincisi “İçimdeki Fırtına”:

Bu şarkının öyküsü için de buraya bir göz atabilirsiniz.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s