Evren’in On Sekiz Günü: 5. Gün

14 Temmuz 2011

Sabah için planladığı erken yoga seansını aksatacağını bildiğinden, aksattı. Başka şeylerde neden bu kadar tutarlı olamadığı konusunun üzerinde durmaya karar verdi. Ama acelesi yoktu tabii, hayat neler getirirdi kim bilir. Bu arada her işte bir hayır vardı elbette, bu tutarllığı ona yarım saatlik bir yatak keyfi kazandırmıştı. Yine yüzü gülüyordu.

Sabırla beklediği iş malzemeleri nihayet akşamdan gelmişti. Şimdi işin zor kısmı bekliyordu, bunları kucaklayıp taşımak. Sıcak hava artık sabahın erken saatlerinde de bastırıyor, atacağı her adımın gözünde büyümesine neden oluyordu. Ama çare yoktu, kucaklayacaktı. Üstelik onca yolu bunlarla katetmek konusunda, daha pratik çözümler önerecek kimse de çıkmamış, bunun sonucunda da notlarını ziyadesiyle almışlardı. Neyse ki yalnız değildi, bir yoldaşı vardı.

– – –

İş günü yoğun geçmiş, bu kez bir yardım eden de bulunduğundan, hem canı sıkılmamış hem de epey ilerleme kaydetmişlerdi. İçine biraz su serpildi, iş planladığından da kısa sürede bitebilirdi. Ama o yine de hemen heveslenmedi, çünkü işinde sürprizlere alışıktı. Ona kalan yalnızca, iyi sürprizler ummaktı.

– – –

Dönüş yolunda otostop. (Mecburen…)

Akşam yemeği.

Bahçede fotograf çekimi.

Çay içimi.

Dizi keyfi.

Uyu!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s